Bezpieczeństwo i komfort w nowym Volvo S90

Bezpieczeństwo na drogach jest dzisiaj kwestią absolutnie kluczową. Ruch drogowy znacznie wzrósł przez ostatnie lata i wygląda na to, że w najbliższym czasie raczej ten trend będzie narastał. Dlatego też potrzebne jest nam solidne i bezpieczne auto. Dziś postanowiliśmy przetestować pod tym kątem nowe Volvo S90.

Nowa limuzyna od Volvo oznaczona jako S90 jest sprzedawana od roku 2016. Jej konstrukcja wydaje się bardzo solidna, jak przystało na auta tego producenta. Rama pojazdu wykonana jest ze specjalnie wzmocnionej stali, dzięki czemu jest bardzo odporna na wygięcia i złamania. Czyni to konstrukcję auta bardzo sztywną i nieustępliwą, co oczywiście absolutnie nie odbija się na komforcie. Kolejna sprawa to systemy bezpieczeństwa zainstalowane wewnątrz auta. Mamy tu zespół aż siedmiu poduszek powietrznych, do tego dochodzą poduszki boczne w drzwiach oraz kurtyny. Jak widać, zarówno przy zderzeniu czołowym jak i bocznym, pasażerowie i kierowca są pod całkowitą ochroną. Volvo S90 posiada ponadto różne systemy zapobiegania ewentualnym zderzeniom, jak asystent nagłego hamowania czy automatycznego wykrywania przeszkody, zanim jeszcze kierowca ma szansę ją zauważyć. Daje to większe szanse na uniknięcie zderzenia np. z dzikim zwierzęciem.

Jeśli chodzi o kwestię komfortu, tu również model S90 absolutnie nie ustępuje. Mamy nowoczesny system nagrzewania i schładzania wnętrza, który pozwala każdemu pasażerowi z osobna regulować warunki dla swojej strefy. Fotele są bardzo solidne, wykonane z wysokiej jakości skóry, a przy tym wyjątkowo wygodne. Co więcej, producent dorzucił w wyższych wersjach wyposażenia system masażu i naturalnie podgrzewania siedzeń. Mając taki zestaw opcji, żadna długa podróż Volvo S90 nie spowoduje, że zaczną nas boleć plecy, lub będzie nam towarzyszyć uczucie chłodu. Volvo jako szwedzki producent potrafi doskonale przystosować swoje auta do jazdy w ciężkich zimowych warunkach, o wiele bardziej wymagających niż zimy w naszym kraju. W samochodzie zimą jest bardzo ciepło, nigdzie nie ma nieszczelności przez które zawiewa zimne powietrze bezpośrednio z zewnątrz.

Podsumowując kwestię modelu S90, można powiedzieć że jest to bardzo udana limuzyna. Zarówno jeśli chodzi o wygląd, dynamikę jazdy, ekologię, bezpieczeństwo i komfort jazdy, wszystko stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie. Zapewne każdy kto wyda na ten samochód swoje pieniądze nie będzie rozczarowany.