Zdjęcia biznesowe przydadzą się podczas różnych sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki nim można lepiej się prezentować, a co za tym często idzie w biznesie – lepiej zarabiać. Aby uzyskać fotografie, możemy skierować swoje kroki do profesjonalnego fotografa zajmującego się takimi usługami lub na własną rękę spróbować osiągnąć zadowalające nas efekty. Jakie są wady i zalety obu rozwiązań? Czy dobra fotografia biznesowa może być wykonana przez amatora?
Amatorskie podejście
Zacznijmy od amatorskiego podejścia, które jest w teorii dostępne dla każdego człowieka. Aczkolwiek nie wszyscy posiadają aparaty fotograficzne, a już na pewno bardzo mały odsetek ludzi będzie posiadał sprzęt najwyższej jakości. Więc nie ma się co łudzić – nasza fotografia biznesowa ze względów technicznych nie będzie dorównywała w żaden sposób tej zrobionej przez specjalistę z odpowiednim sprzętem.
W internecie można natknąć się na informacje jak wykonać zdjęcia biznesowe. Jednak ciężko jest osiągnąć nawet średnią jakość, gdy nie posiada się dobrego sprzętu ani żadnych dodatków typu lamp itd. Natomiast bardzo często próbując coś sami stworzyć – stracimy na tym mnóstwo czasu, a nasze zdjęcia będą działały na naszą niekorzyść. Czy to wszystko ma w ogóle sens?
Profesjonalne podejście
Ogromną przewagą specjalisty w tej dziedzinie będzie posiadanie odpowiedniego sprzętu, który raczej jest niedostępny dla zwykłego śmiertelnika (np. z racji ogromnej ceny). Więc korzystając z usług dobrego fotografa mamy świadomość, że już same aparaty są doskonałej jakości. Co więcej, nie tylko przecież o nie chodzi! Profesjonalista ma całą masę potrzebnego sprzętu, aby fotografia biznesowa wyglądała jak najlepiej. O czym mowa? Wszelkie możliwe tła, lampy i elementy oświetlenia – tego nie uraczymy, gdy będziemy sami próbowali stworzyć zdjęcia.
Innym aspektem wartym uwagi jest podejście fotografa do klienta. Aby uzyskać odpowiednie zdjęcia biznesowe, trzeba się do całego procesu doskonale przygotować. Najlepsi w branży zajmą się nami na wiele różnych sposobów. Zaczynając od nałożenia nam jakichś specyfików na ciało, aby lepiej wypaść na zdjęciu. Może też to być poprawienie makijażu czy fryzury.
Wszystko oczywiście musimy być dostosowane do efektu, jaki chcemy uzyskać. Inaczej będziemy wyglądać, gdy chcemy zrobić zdjęcie biznesowe, które posłuży nam jako dodatek do CV, gdy będziemy ubiegać się o pracę kreatywną a inaczej gdy będziemy starali się o poważne stanowisko np. w banku. W pierwszym przypadku skorzystamy na zastosowaniu nietypowego, ciekawego uczesania, makijażu czy ubrań a w drugim wypadku musimy zadbać o to, by wyglądać jak najbardziej poważnie i odpowiedzialnie.
Ostatnią sprawą jest nastawienie i mowa ciała klienta podczas robienia zdjęć. Dobra fotografia biznesowa uwzględnia to. Więc gdy będziemy ubiegali się o kierownicze stanowisko, to fotograf pomoże nam dobrać taką pozę, by biła z niej nasza pewność siebie. Natomiast gdy będziemy ubiegali się o stanowisko handlowca, zadbamy o przyjazny i ciepły wizerunek oraz otwartość w kierunku innych ludzi.
Na temat fotografii biznesowej znajdziesz także informacje na:
http://www.impact-photo.pl/index.php?/info/fotografia-biznesowa/