Jakie tabletki dla alergików dostępne są bez recepty?

Ludzie dotknięci problemami alergicznymi mają sytuację, która nie jest godna pozazdroszczenia. Właściwie tylko zimą ich życie wygląda w miarę normalnie, natomiast gdy tylko przychodzi wiosna, wszystko zamienia się w koszmar. Wystarczy wyjść o złej porze, na przykład w czasie silnego wiatru, który jeszcze mocniej wzmaga emisję pyłków przez rośliny i czasami trudno jest dalej wytrzymać. Dzisiaj sprawdzimy jakie tabletki na alergię mogą nam pomóc w tej sytuacji. Weźmiemy pod uwagę produkty dostępne na rynku bez recepty.

Tak więc załóżmy, że jesteśmy alergikiem, który ma dość poważnie rozwinięte objawy alergiczne. Nie pomaga nam korzystanie z kalendarzy pylenia, unikanie zapylonych miejsc i tak dalej. Wystarczy, że wyjdziemy na zewnątrz, a natomiast całe zatoki i nos mamy zatkane katarem siennym, łzy napływają to oczu, a objawy nie odpuszczają jeszcze długo po tym jak wrócimy do domu. Wtedy pomogą nam tabletki dla alergików, musimy jednak szukać takich, które dostępne są bez recepty. Przynajmniej w pierwszym stadium dobrze jest nie sięgać po zbyt silne leki, gdyż wcale nie musimy takich potrzebować. To jak silne mamy objawy nie musi bezpośrednio przekładać się na odporność naszej alergii na działanie lekowe. Być może zwykły roślinny preparat postawi nas bardzo szybko na nogi.

Przed wyjściem do apteki dobrze jest sprawdzić podstawowe wiadomości w internecie. Dzięki temu będziemy mniej więcej wiedzieć czego konkretnie szukamy, ponieważ ilość dostępnych na rynku preparatów medycznych do leczenia alergii jest wprost ogromna. Chyba najpopularniejsze tabletki dla alergików w naszym kraju to Zyrtec, którego dostaniemy w praktycznie każdej aptece. Jednak nie jest on jedynym lekiem o takiej popularności, drugi to Allertec, który również da się zakupić prawie wszędzie. Znajdziemy również takie leki jak Alerzina, Alermed, Amertil. Praktycznie wszystko rozpoczynające się od Aler- bądź Aller- jest lekiem właśnie przeciw objawom alergicznym. Czy można polecić coś konkretnego? Otóż nie jest to takie oczywiste, bo różne leki działają w różny sposób i wszystko zależy od naszych osobniczych preferencji. Warto wypróbować kilka różnych tabletek dla alergików, zanim udamy się do lekarza po coś mocniejszego, już na receptę.

Jak widać kupienie tabletek przeciw alergii bez recepty nie jest żadnym problemem, ilość dostępnych leków jest wręcz tak duża, że może przyprawiać o zawrót głowy. Jeśli można polecić jakieś konkretne działanie, to lepiej zacznijmy od leków o składzie ziołowym, ponieważ te są najmniej szkodliwe dla organizmu (jeśli w ogóle). Później przejdźmy do mocniejszych leków, a jeśli i to nie pomoże, to pozostaje nam wizyta u lekarza.

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi leków dla alergików odwiedzając stronę: http://zyrtec.pl/ekspert-odpowiada/