długoterminowy wynajem aut – hit czy kit?

Wynajem aut długoterminowy jest alternatywą dla leasingu oraz zakupu własnego samochodu. Wynajem aut długoterminowy stanowi jedno z najlepszych rozwiązań dla firm, używających samochodów w celach służbowych, stanowiących podstawowe narzędzie pracy w firmie. Wielkim atutem wynajmu długoterminowego samochodu jest obniżenie wszelkich kosztów związanych z  jego eksploatacją, utrzymaniem oraz serwisowaniem.

Szczególnie przedsiębiorstwa które posiadają rozbudowaną flotę samochodową mają zbyt wiele obowiązków związanych z budowaniem odrębnego stanowiska, na którym wielu pracowników angażowanych jest do administrowania własną flotą. Zarządzanie własną flotą przez przedsiębiorstwo jest czasochłonnym, wymagającym i kosztownym zajęciem. Wynajem aut długoterminowy jest genialnym sposobem na minimalizację tych kosztów. Dzięki długoterminowemu wynajmowi samochodów przedsiębiorstwo powierza wyspecjalizowanej firmie wszelkie czynności związane z zakupem, rejestracją, finansowaniem, obsługą eksploatacji  a także sprzedażą oraz wymianą samochodu na nowy.

Bardzo często wynajem aut długoterminowy jest znacznie korzystniejszą dla przedsiębiorstwa opcją niż kredyt a nawet leasing. Wypożyczalnie są w stanie zaoferować naprawdę korzystne warunki oferty wynajmu auta długoterminowego, którego miesięczne stawki bywają zdecydowanie opłacalne.

Przed zawarciem umowy, szczególnie wynajmu auta długoterminowego, należy dokonać chłodnej i konsekwentnej analizy oferty. Niezwykle istotne jest dowiedzenie się jak największej ilości informacji o przedsiębiorstwie, oferującym długoterminowy wynajem samochodu. Na rynku istnieje wiele wypożyczalni oferujących wynajem aut długoterminowy, jednakże nie wszystkie są godne polecenia.

Różne wypożyczalnie samochodów oferują skrajnie różne warunki wynajmu długoterminowego samochodu, mimo tego iż oferta dotyczy dokładnie tego samego modelu samochodu.

Do niedawna najem samochodów w ofercie długoterminowej był ofertą kierowaną głównie do przedsiębiorstw, dzisiaj nie jest już to tak oczywiste i wynajem aut długoterminowy adresowany jest w zasadzie do każdego. Osoby fizyczne również dostrzegają szereg korzyści płynących z długoterminowego wynajmu samochodu.

Wynajem aut długoterminowy z powodzeniem sprawdził się na zachodzie Europy, w związku z czym powinien równie dobrze przyjąć się i funkcjonować w Polsce. Oferta wynajmu auta długoterminowego jest o tyle korzystna, że wiele osób dzięki niej ma możliwość poruszania się nowym samochodem i w sposób natychmiastowy i prosty wymienić pojazd na kolejny, nowy natychmiast po zakończeniu zobowiązania wynajmu.

Warto zwrócić uwagę także na proces, jak w danej wypożyczalni wygląda wynajem aut długoterminowy.  O czym warto wiedzieć przed podpisaniem umowy zobowiązania długoterminowego wynajmu samochodu? Jeżeli samochód nie jest nowy, bezwzględnie należy go dokładnie obejrzeć i sprawdzić czy nie posiada uszkodzeń, a jeżeli takie znajdziemy bezwzględnie musimy zadbać o to, by informacja o nich została zawarta w protokole odbioru dzięki czemu unikniemy ewentualnych obciążeń.

O wynajmie długoterminowym przeczytasz też na:

http://teksty.radom.pl/czym-jest-wynajem-samochodow-dlugoterminowy/