Jak drogie są mieszkania na sprzedaż w Gliwicach

Możliwość zamieszkania na Górnym Śląsku kusi bardzo wielu ludzi. Do obszaru aglomeracji sprowadzają się całe rodziny, nie tylko z niedalekich miasteczek i wsi, ale nawet z bardzo odległych części kraju. Śląsk kusi dużą ilością miejsc pracy, niskim bezrobociem oraz dobrymi zarobkami. Są też wady, jak choćby duże uprzemysłowienie regionu i większe zanieczyszczenie powietrza niż w pozostałej części kraju. Jednak nie dla wszystkich stanowi to problem nie do przeskoczenia. Dziś sprawdzimy więc czy łatwo jest kupić mieszkanie w jednym z śląskich miast.

Migracje na Śląsk rozpoczęły się jeszcze za czasów PRL. Trwały nieprzerwanie w trakcie lat dziewięćdziesiątych, a znacznie wzmogły się na początku dwudziestego pierwszego wieku, gdy Polskę nawiedziło ogromne bezrobocie. Nawet w tym bowiem okresie, na Śląsku można było znaleźć dobrą pracę, nie czekając zbyt długo na zatrudnienie. Najpopularniejszymi miastami, gdzie sprowadzali i wciąż sprowadzają się Polacy są bez wątpienia Katowice i Gliwice. Są to największe ośrodki miejskie w aglomeracji śląskiej, które skupiają dużą ilość firm, fabryk i przedsiębiorstw. Znajdziemy tu również atrakcyjne mieszkania na sprzedaż. Gliwice pod tym kątem znacznie się wybijają, ponieważ ceny są tutaj nieco niższe jeśli weźmiemy pod uwagę rynek mieszkaniowy. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo, ponieważ często pojawiają się oferty kupna lokali w starych kamienicach, które lokalnie zwane są familokami. W takich miejscach nie zawsze mieszkania są w idealnym stanie, wciąż zdarzają się na przykład wspólne ubikacje na korytarzu.

Na Śląsku, jak z resztą niemal wszędzie w kraju, budowane jest wiele nowych osiedli deweloperskich. Możemy tam zakupić bardzo tanie mieszkanie w stanie surowym, które będziemy musieli sami wykończyć. Daje nam to jednak możliwość takiego zagospodarowania przestrzeni, jak tylko będziemy chcieli. Niestety tutaj ceny są większe, ponieważ w końcu kupujemy nowy lokal. Jednak trzeba uważać, bo zdarza się że na niektórych osiedlach deweloperzy budują bloki „po kosztach”, co powoduje że później zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje. Oprócz rynku pierwotnego opanowanego przez deweloperów, również na rynku wtórnym znajdziemy różne ciekawe mieszkania na sprzedaż Gliwice pod tym kątem są również bardzo przyjazne, ponieważ ceny są atrakcyjne, a lokale całkiem w porządku. Jednak nie polecamy szukać mieszkań w starych kamienicach, z powodu o którym wspomnieliśmy już wcześniej. Natomiast mamy do wyboru całe mnóstwo lokali w blokach z wielkiej płyty budowanych za czasów PRL, które są jeszcze w bardzo dobrym stanie, a wyremontowane mieszkania niejednokrotnie przewyższają standardem całkowicie nowe lokale deweloperskie.

Chcąc sprowadzić się na Górny Śląsk mamy wiele możliwości kupna mieszkania. Oprócz najpopularniejszego miasta czyli Katowic, istnieje równie ciekawe miejsce pod względem łatwości znalezienia zatrudnienia czyli Gliwice, gdzie znajdziemy również mieszkania w atrakcyjnych cenach. Zarówno rynek pierwotny jak i wtórny ma bardzo wiele ciekawych ofert, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Podobny artykuł także pod adresem: http://www.tekwoj.pl/gdzie-znalezc-atrakcyjne-mieszkania-na-sprzedaz-w-miejscowosci-gliwice/